شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد، میزبان بیش از ۱۸ هزار نفر از اعضای خانواده بزرگ صنعت نفت ایران در ایام نوروز بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت پازارگاد، مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهارکرد: دهکده گردشگری دریائی پازارگاد امسال با توجه به برنامه ریزی های گسترده انجام شده توانست میزبان بیش از ۱۸ هزار نفر از کارکنان صنعت نفت ایران که در منطقه پارس جنوبی شاغل هستند باشد.

محمد صفائیان افزود: سال های قبل فقط کارکنان پتروشیمی در این دهکده حضور داشتند اما امسال با استقبال خوب کارکنان شاغل در شرکت های مختلف منطقه پارس جنوبی توانستیم خدمات مختلف رفاهی و گردشی را به بهترین شکل ارائه کنیم.

وی با بیان این که از طرف مسئولان استان پیشنهادی برای ساخت دهکده گردشگری و یک هتل ۵ ستاره در استان بوشهر به شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد ارائه شده است، گفت: در حال بررسی نحوه ساخت این دهکده و نیز هتل مورد نظر هستیم.

بر اساس این گزارش، دهکده گردشگری پازارگاد در ایام نوروز میزبان کارکنان و خانواده های شرکت های پتروشیمی و دیگر شرکتهای تابعه وزارت نفت واقع در کنگان ـ عسلویه بود و اطلاع رسانی های لازم در سطح شرکت های منطقه برای ثبت نام انجام شده بود و همچنین مسافران و نیز ساکنان منطقه ویژه اقتصادی پارس توانستند از امکانات و تسهیلات گردشگری و تفریحی پیش بینی شده استفاده کنند.

امسال دهکده مورد اشاره به دلیل برخی محدودیت ها  فقط میزبان کارکنان شاغل و خانواده های آنان در سطح منطقه بود اما از سال آینده امید است  بر اساس تاکید مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد بتوان از تمام کارکنان صنعت نفت کشورمان پذیرائی کرد.

این طرح در ۲۰ هکتار از اراضی ساحلی منطقه شیرینو با عرض ۳۰۰ متر ساحلی در کنگان ـ عسلویه ایجاد شده است و این اراضی با مساعدت ارتش جمهوری اسلامی در اختیار شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد قرار گرفته است و پس از ایام نوروز نیز در روزهای چهارشنبه پنج شنبه و جمعه پذیرای مهمانان خواهد بود.

مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد پیشتر با تشکر ار پتروشیمی های منطقه برای همکاری در اجرای این طرح بزرگ گردشگری گفته بود: پتروشیمی های مبین، کاویان و مروارید همکاری بسیار خوبی را داشته اند و به ویژه پتروشیمی مبین در تمام مراحل ساخت حمایت ویژه ای را انجام داد.

وی با بیان این که برای ساخت دهکده هیچ درختی تخریب و یا قطع نشده است تصریح کرده بود : کاشت بیش از ۵ هزار اصله نهال گل از بارز ترین اقدام های انجام شده در راه صیانت از محیط زیست این منطقه گردشگری است.