صبح روز پنج شنبه، ۲۷ اسفند ماه در آیینی با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دهکده گردشگری دریایی پازارگاد در منطقه شیرینو شهرستان کنگان مورد بهره‌برداری رسمی قرار گرفت.

،به گزارش روابط عمومی شرکت پازارگادمسعود سلطانی‌فر در جمع خبرنگاران در دهکده گردشگری دریایی پازارگاد اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اساسی دولت یازدهم بحث گردشگری و توسعه زیرساخت‌های این حوزه است و الحمدالله در ۲ سال اخیر در این حوزه اقدامات زیربنایی و مهمی انجام شده است.

وی افزود: بیش از ۳۰۰ هزار متر نوار ساحلی قابل استفاده در حوزه گردشگری در جنوب داریم که بسیاری از نقاط آن برای حوزه گردشگری و توریستی ارزشمند است و باید از این موقعیت نهایت بهره را ببریم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور خاطر نشان کرد: هفت استان کشور برای ایجاد هفت دهکده ساحلی بزرگ انتخاب شده است که بوشهر جزو این استان‌هاست و در زمان خیلی کوتاه هم امکانات لازم برای این امر در این استان مهم فراهم شد و امروز عصر دهکده بزرگ گردشگری بوشهر افتتاح می‌شود.

سلطانی‌فر تاکید کرد: امیدوار هستیم با راه‌اندازی این دهکده بزرگ دریایی و گردشگری در منطقه شیرینو، کارکنان صنعت نفت و مردم بتوانند از امکانات تفریحی و گردشگری نهایت استفاده را ببرند.

وی ابراز داشت: استفاده از بخش خصوصی از اولویت‌های اساسی حوزه گردشگری است و انتظار داریم با مشارکت بخش خصوصی بتوانیم به اهداف مورد نظر برسیم.

معاون رئیس جمهور گفت: هم‌اکنون ۵۰۰ پروژه در حوزه گردشگری و هتل‌سازی در کشور در دست اجراست که تکمیل این پروژه‌ها مورد تاکید قرار دارد.

سلطانی‌فر افزود: گردشگری در آینده کشور نقشی پررنگ و مهم دارد و باید بتوانیم درآمد این حوزه را با درآمدهای نفتی برابر کنیم.

وی از رشد سه برابری ورود گردشگر به کشور خبر داد و ابراز داشت: طی ۲ سال اخیر شاهد رشد سه برابری گردشگران خارجی در کشور هستیم.