مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد گفت: تمام زیرساخت‌ها برای حضور مهمانان نوروزی آماده است و به دنبال آن هستیم که با بهترین و بالاترین ظرفیت ممکن در دهکده گردشگری پازارگاد از مسافران نوروزی پذیرائی کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت پازارگاد، محمد صفائیان مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد روز دوشنبه، ۲۳ اسفندماه در جمع خبرنگاران در مورد فعالیت‌های این شرکت در منطقه عسلویه در آستانه نوروز اظهار کرد: دهکده گردشگری عسلویه در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار فعالیت‌های نوینی در امر گردشگری پدید آورده است و مواردی مانند ساخت ویلاهای شناور، ویلاهایی سه نفره در کنار ساحل از لوله‌های گازی به نام ویولا از اقدام‌های مهم مجموعه پازارگاد بوده است.
وی افزود: تلاش شده است تا امکانات تفریحی منطقه عسلویه حتی از امکانات تفریحی جزیره کیش متنوع‌تر باشد و در حال حاضر آمادگی داریم تا به ۱۰۰ هزار نفر از کارکنان شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی که ۱۵ سال در منطقه عسلویه کار کرده‌اند و از امکانات تفریحی و فرهنگی محروم بودند خدمات تفریحی ارائه کنیم.
مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد ادامه داد: اطلاع‌رسانی‌های لازم در سطح شرکت‌های منطقه برای ثبت‌نام متقاضیان انجام شده است و علاقه مندان می‌توانند از امکانات و تسهیلات گردشگری و تفریحی پیش بینی شده بر اساس ضوابط موجود استفاده کنند.
صفاییان در مورد علت راه‌اندازی دهکده گردشگری عسلویه گفت: ۲۰ درصد تولیدات کشور از منطقه عسلویه تأمین می‌شود که با امکانات تفریحی و فرهنگی، تأمین آسایش و آرامش برای کارکنان شرکت‌های نفتی می‌تواند فضایی دلگرم‌کننده را برای کار و فعالیت خانواده بزرگ صنعت نفت فراهم کرد.
صفائیان در مورد امکانات آماده‌شده برای خدمات‌رسانی به کارکنان در نوروز ۹۶ گفت: ۱۶ ویولا در نوروز آماده خدمات‌رسانی خواهند بود و از ۲۵ اسفند در اختیار خانواده‌ها قرار خواهد گرفت. تاکنون ۵ ویلای شناور در آب نیز آماده شده است و این امکان را داریم که تا ۱۰۰ ویلای شناور در منطقه گردشگری عسلویه بسازیم. سرویس‌دهی به ویلاهای شناور با رعایت کلیه شرایط محیط زیستی همراه است و آب آن تخلیه‌شده و آب تمیز اضافه می‌شود.
وی در مورد افزایش ظرفیت خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی نسبت به سال گذشته گفت: ظرفیت خدمات‌رسانی مسافران نوروزی در منطقه گردشگری عسلویه در سال گذشته ۶۳ هزار نفر بود و پیش‌بینی کردیم که در سال ۹۶ به بیش از ۱۰۰ هزار نفر خدمات ارائه کنیم.
مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد ادامه داد: به دلیل کیفیت فعالیت ما، منطقه گردشگری دیگری نیز در بوشهر در مساحتی به میزان ۳۷ هکتار در اختیار شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد قرار گرفته است که این دهکده گردشگری نیز به‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.