مهندس حمید رضا عراقی، معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز روز چهارشنبه، نهم فروردین ماه از دهکده گردشگری دریایی پازارگاد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دهکده گردشگری دریایی پازارگاد، مهندس عراقی در این بازدید ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی خوش خانواده صنعت نفت گفت: بسیار خوشحالم که فرصتی پیدا شد تا از دهکده گردشگری دریایی پازارگاد بازدید کنم.

معاون وزیر نفت افزود: هزینه کردن و ساخت این دهکده علاوه بر جرات، مقدار زیادی سلیقه و عشق می خواهد. این دهکده با توجه به اینکه فرصت کوتاهی برای ساخت داشته است ویژگی هایی زیادی دارد و ترکیبی از سنت و مدرنیته است و سعی شده تا فضاهای سنتی را ایجاد کند و همزمان از تکنولوژی های روز نیز استفاده کند.

مدیر عامل شرکت ملی گاز اظهار کرد: یکی از نیازهای خانواده ها، شادی، استراحت، تفریح و سرگرمی است که در این مجموعه همه جوانب در نظر گرفته شده تا همه سنین بتوانند این نیاز خود را برآورده کنند. خانواده هایی که اینجا هستند از نظر بازی های خشکی و دریایی کمبودی احساس نکردند و هر آن چیزی که برای سرگرمی خانواده ها لازم بوده است نیاز سنجی شده و مد نظر مسئولان این دهکده قرار گرفته است و باید گفت که این مجموعه خیلی خوب فکر می کند و کار می کند. افرادی که به این مجموعه می آیند اسکان خوبی دارند و می توانند لحظات خوبی را در کنار خانواده خود داشته باشند.

مهندس عراقی افزود: نکته مهمی که در بازدید از این دهکده مشاهده کردم استفاده از موادی بود که به نوعی قابل استفاده نبودند و در حقیقت ضایعاتی و از بین رفته بودند اما با تدبیر و خلاقیتی که مسئولان اجرایی این مجموعه داشتند از این مواد استفاده بهینه شده است و برای من بسیار جالب بود و باید به مدیران این مجموعه تبریک گفت.

مهندس حمید رضا عراقی در خصوص چگونگی تلطیف فضای خشک و صنعتی این منطقه که معروف به قطب صنعتی کشور است، گفت: در حال حاضر افرادی که در صنایع و به خصوص صنایع نفت، گاز و پتروشیمی مشغول به فعالیت هستند معمولا به صورت اقماری کار می کنند. با توجه به سیاست هایی که وزارت نفت اتخاذ کرده است خانواده ها باید در این منطقه استقرار داشته باشند بنابراین باید برای اقامت، امکانات خوبی هم وجود داشته باشد لذا وجود مجموعه های تفریحی در این منطقه لازم است و به دلبستگی کارکنان و خانواده ها به صنعت نفت کمک می کند و من بسیار خوشحال و خرسندم که امروز از این مجموعه بازدید کردم.

معاون وزیر نفت افزود: آرزو می کنم با روحیه شادابی که در مجموعه اجرایی این پروژه و آقای صفائیان، مدیر شرکت پازارگاد وجود دارد، این مجموعه بتواند میزبان شرکت ها و مهمانان بین المللی حوزه نفت که با ما در ارتباط هستند باشد چرا که ما چنین مجموعه ای را در کشورمان نداشته ایم و از این به بعد شاهد این باشیم که بتوانیم از ظرفیت این مجموعه زمانی که کنگره یا همایش بین المللی در حوزه نفت برگزار می شود، استفاده کنیم.

مهندس عراقی در پایان گفت: ما باید با تمام توان کمک کنیم تا همه خانواده صنعت نفت بتوانند از این مجموعه استفاده کنند.